6. 5. 2014

Okresní přebor mužů - neděle 4.5.2014 od 16.30hod - hřiště Spálov

Spálov - Mořkov   6:2  (2:2)

branky: 10min - M.Baláž, 19min - O.Klevar , 51min - T.Chuděj, 59min - T.Chuděj,

65min - L.Šíma, 80min - M-Baláž (penalta)

branky hostí: 29min a 38min

rozhodčí: Z.Žitník , P.Růčka                                 120 diváků

sestava: R.Mališ, V.Král (78min), A.Sucháček, M.Anděl, T.Ambrož (87min), L.Šíma ,F.Zálešák,

O.Klevar, V.Maršálek (45min), T.Chuděj (83min) , M.Baláž (89min)

náhradníci: J.Kostka (45min), P.Šíma (78min), O.Maršálek (87min), K.Sosnovec- nehrál,      J.Vlček (83min) , L.Klevar (89min) , J.Jurošek - NB

- jak probíhal zápas:

- v 7 minutě kope Spálov penaltu poté, co Adam S. hlavičkoval přesně do brány ,ale hráč hostí na brankové čáře rukou zastavuje míč , k penaltě se staví Tadeáš Ch., ale nedává (střela postrádá razanci a navíc gólman vystihuje směr)

- v 10 minutě již vede Spálov 1:0, když rychle rozehraný aut směřuje na Milana B. ,který se dostává za záda hostující obrany a střelou ze šestnáctky míří přesně

- v 19 minutě rychlá narážečka mezi Ondrou K. a Tadeášem Ch. a prvně jmenovaný výbornou střelou z 25metrů  vyhání všechny pavouky z pravé šibenice - 2:0

- ve 29 minutě nedůraz ve spálovské obraně,míč se dostává na hranu velkého vápna a hostující záložník naopak vymetá pavouky v druhé bráně , stav utkání - 2:1

- ve 38 minutě si slabší chvilku opět vybrala defenzíva domácích a míč proskotačil napříč celým malým vápnem , kde ho útočník hostí  uklízí do brány podél bezmocného Roberta M. - 2:2 - za tohoto stavu se jde do kabin

- i když kluci nehrají špatně, po dvou hodně laciných brankách začínají znovu

- už v 51 minutě nachází pěknou příhrou uvnitř šestnáctky Milan B. Tadeáše Ch. a ten vrací vedení na stranu Spálova - 3:2

- za malou chvíli (běží 59 minuta) vyrobí obrovskou hrubku obránce hostí a malou domů (slabou a nepřesnou) nabízí šanci znovu Tadeášovi , ten nepohrdá a podél brankáře navyšuje na 4:2

- již za šest minut se raduje Spálov z další branky , když po levé straně po rychlém ataku se dostává k zakončení Milan B. , míč lobuje úspěšně přes bránkáře a do prázdné pak doklepává Luděk Š. - 65 minuta  5:2

-  v 80 minutě se rychlým sprintem dostává Luděk Š. do šance, ale těsně uvnitř vápna ho nekompromisně zastavuje hrubým faulem gólman hostí , hlavní rozhodčí neváhá a nařizuje penaltu (mezitím gólman vulgárně uráží pomezního rozhodčího), k překvapení všech nedostává červenou kartu (už jen za ten faul by ji zasloužil, nemluvě o úrážce rozh.) - nicméně se kope penalta, míč si staví Milan B. a s přehledem uzavírá skóre zápasu na 6:2

- myslím si ,že po výpadku ve Studénce předvedli kluci výborný výkon a to zejména ve druhém poločase (který doslova a do písmene na hřišti odjezdili )