18.10.2014                               od 15.00hod                                      hřiště Jakubčovice n.O.

Tatran Jakubčovice - TJ Sokol Spálov  1:3  (1:1)

branky:

domácí :  43 min   - Petr Šťastný

hosté :  5 min  – Adam Sucháček, 60 min – Ondřej Klevar , 80 min – Tadeáš Chuděj

rozhodčí:  M.Chýlek, K.Žvak , E.Tvardek

počet diváků: 200

sestavy:

TJ Sokol Spálov:

R.Mališ ,K.Sosnovec, M.Anděl, A.Sucháček ,V.Maršálek ,V.Král(67 min) ,Pop P. (89min) O.Klevar (76 min), L.Šíma(46 min) ,M.Baláž (85 min) , T.Chuděj

Náhradníci: J.Kostka (76 min) , F.Zálešák (67 min) , O.Maršálek (89 min) , K.Pop (85 min) , R.Marszalek (46 min)

Trenér: Mgr.V.Bušina

Tatran Jakubčovice:

Z.Buček, Z.Sommer, M.Dvořák , A.Pavelka, K.Demel, D.Vavroš , P.Šťastný , R.Bill, K.Molnár, P.Ďurica, J.Schreier

Náhradníci: O.Dobeš , R.Šaran, T.Pecka, T.Murín , M.Hnila

Trenér: A. Tomeček

Přijeli jsme na půdu favorita soutěže a po dlouhé době až na druhého gólmana v plné síle.

Už v 5 minutě jsme zaskočili domácí, když po faulu na půlícím kruhu zahrával trestný kop Pop, do malého vápna na centr výborně naběhl Sucháček a hlavou nedal domácímu gólmanu šanci  - vedli jsme 1:0

Domácí se pak otřepali a začali lépe kombinovat a Spálov se dostával kontrů jen zřídka, v mnoha případech domácím pomáhal do tlaku velice neobjektivní hlavní rozhodčí

I když domácí měli míč častěji na kopačkách, bylo v jejich hře vidět i mnoho nepřesností

V samém závěru poločasu kopali domácí roh a po špatné komunikaci mezi spálovskými hráči srovnal hlavou skóre zápasu Petr Šťastný – běžela 43 minuta

Do kabin se šlo tedy za vyrovnaného stavu a to bylo určitě překvapením hlavně pro domácí hráče

V kabině trenér Bušina znovu nabádal hráče k větší aktivitě a k větší sebedůvěře

Do druhého poločasu šli Jakubčovice určitě s cílem strhnout vítězství na svou stranu a nutno říct, že se jim velmi snažil pomoci i hlavní rozhodčí, nicméně i když měli domácí hráči územní převahu a Spálov chodil pouze do brejků, zápas se vyvinul zcela jinak,

Jak již bylo řečeno, domácí byli lepší v držení míče a dostávali se i do zakončení, ale Spálovu velmi dobře fungovala obranná řada v čele s gólmanem Mališem

V 60 minutě rozhodčí pískl opět blízko středového kruhu faul pro Spálov, k rozehrávce se postavil Baláž a ve velkém vápně našel hlavu Klevara, který trefil přesně k tyči  - Spálov se znovu ujal vedení – 1:2

Domácí hráči byli sice zaskočeni, ale znovu se vrhli do útoku, v této pasáži se asi nejvíc začala projevovat náklonost HR, kdy Jakubčovicím odpustil nejméně 3 fauly ve velmi dobré vzdálenosti od brány (vše blízko 16-ky) – několikrát za to sklidil bouři nevole z hlediště i ze spálovské lavičky, naopak po stejných zákrocích před velkým vápnem hostů vše trestal přímými kopy, které domácí naštěstí nevyužili

Přišla 80 minuta , Baláž prodlužuje příhru směrem k Bučkově bráně , po špatné komunikaci domácího obránce s brankářem se míče zmocňuje Chuděj a podél brankáře dává třetí pojišťovací gól – 1:3

hektickém závěru již Spálov náskok udržel a připsal si za výhru velmi cenné 3 body

V hledišti měl Spálov velkou podporu, protože do nedalekých Jakubčovic se sjelo asi 80 jeho fanoušků, se kterými si na závěr střihnul i děkovačku.

Všichni hráči podali bojovný a zodpovědný výkon a vítězství si zasloužili.

Pokud bych měl vyzdvihnout někoho z hráčů, určitě by to byl gólman Robert Mališ, který podal naprosto spolehlivý výkon a vyřešil i spoustu těžkých situací a v neposlední řadě i stoper Adam Sucháček, který celou defenzívu Spálova řídil a vsítil úvodní gól zápasu.