21.6.2015                od 17.00hod                                          hřiště Jistebník

TJ Jistebník - TJ Sokol Spálov   2:6  (0:2)
branky:
domácí: 59 min Mohyla, 69 min Pasker
 hosté: 33 min Pop P.; 39 min Pop K.; 49 min Klevar O.; 67 min Šíma L.; 79 min Ambrož R.;  82 min Ambrož R.

rozhodčí:  D.Lalík;  J.Slaminka; V.Valošek
počet diváků:  cca 100 diváků

sestavy:
TJ Sokol Spálov:

R.Mališ
V.Maršálek            O.Klevar            A.Sucháček                  J.Kostka
Boudný F. (66 min)           Pop P.     Zálešák F. (54 min)          Král V.
R.Ambrož                       K.Pop

Náhradníci: M.Anděl (66 min), L.Šíma (54 min)
Trenér: Mgr.V.Bušina

• S úzkým kádrem (zranění, práce , škola), ale s veselou náladou po sobotní ukončené nastupovali spálovští hráči k poslednímu utkání sezóny 2014/2015 v Jistebníku, kde je nečekalo nic lehkého
  • Před utkáním zde muselo dost pršet, protože trávník byl hodně podmočený
  • Domácí se snažili od začátku zaměstnávat spálovskou obranu, ale ta pracovala velmi dobře, prvních 20 minut měli domácí větší držení míče, pak se začali výpady osmělovat i spálovští, jen řešení herních situací bylo příliš kostrbaté
  • Přesto ve 33 minutě šel Spálov do vedení, na pravé straně si dobře podržel míč Boudný uvnitř šestnáctky a nabil proti noze Patriku Popovi, jeho první pokus ke gólmanu domácích neprošel a míč se vrátil znovu k Popovi, který si všiml, domácí gólman se nestačil vrátit od levé tyče do ideálního postavení a po zemi placírkou nasměroval míč k pravé tyči – 1:0
  • Ve 37 minutě obešel R.Ambrož dva zadáky domácích, ale bohužel tvrdou ranou trefil pouze Krayzela
  • Ve 39 minutě přichází dlouhý pas od Sucháčka, míč přebírá Ambrož, zaváží do velkého vápna a zprava po vyšachování obránců posílá příhru na malé vápno na Karla Popa, který s přehledem navyšuje vedení Spálova 2:0
  • Ve 45 minutě se zaskvěl proti tvrdé střele domácího záložníka gólman Mališ
  • Za slibného vedení 2:0 se šlo do kabin
  • Předestírám, že druhý poločas byl ódou na útočný fotbal a prim v něm hrál Spálov
  • Už ve 49 minutě se po rohu a důrazu Patrika Popa dostává ke Klevarovi, který cca ze 13 metrů trefuje na zadní tyč – stav utkání 3:0
  • V 50 minutě se domácí zlobili na sudího , že po ruce Sucháčka nebyla pískána penalta (asi oprávněně)
  •  V 58 minutě ovšem přišla kompenzace ze strany sudího , protože ve vápně byl sražen Ambrož , ale opět se nepískalo
  • Hned z protiútoku v 59 minutě  se domácí dočkali první branky v zápase, když Mališ vyrazil střelu pouze před sebe, spálovští obránci bohužel nepomohli a s dorážkou už si poradil Mohyla – 1:3 z pohledu domácích
  • V 61 minutě se Spálov zlobil podruhé, když v malém vápně domácích zastavila střelu ruka jednoho z domácích obránců – penalta se nepískala ani teď
  • V 67 minutě se po šestnáctce probil Patrik Pop a předložil míč Šímovi, který placírkou k pravé tyči navýšil vedení na 4:1
  • V 69 minutě domácí korigují na 2:4, když se opakuje situace jako před jejich prvním gólem, střelu domácích vyráží Mališ před sebe a Pasker to má s dorážkou jednoduché
  • V 78 minutě kope Spálov přímý kop s cca 20 metrů a Patrik Pop prověřuje pozornost gólmana Krayzela, ale ten je na místě a míč z pravé šibenice vyráží
  • V 79 minutě už se Spálov znovu raduje, to když nádhernou přihrávkou nachází Karel Pop Ambrože, který se trefuje přesně na zadní tyč – 5:2 (Reného čekání na gól trvalo 11 kol)
  • V 82 minutě výborně hrající Patrik Pop vystihuje rozehrávku domácího gólmana s obráncem a Krayzel ho ve velkém vápně sráží k zemi, teď už rozhodčí neváhá a nařizuje penaltu, k ní se staví René Ambrož a nedává gólmanu šanci – a završuje vítězství Spálova na 6:2