Spálov vs. Kateřinice

hosté:  51 min – Josef Tyleček,  63 min – Aleš Sitek

rozhodčí:  Jaroslav Vrána, Radek Pobořil, Martin Beseda,  delegát  - p. Kubánek

počet diváků: 114

TJ Sokol Spálov: R. Mališ - V. Maršálek, M. Anděl, A. Sucháček, K. Sosnovec - L. Šíma (66´ J. Kostka), O. Klevar,  P. Pop (76´ V. Král), F. Zálešák - T. Chuděj, M. Baláž.

Nenastoupili: O. Maršálek, T. Ambrož.

Trenér: Mgr. V. Bušina

V prvním poločase měli ze hry více domácí, ale zůstalo pouze u nevyužitých šancí, nejvíce volala po gólu hlavička Sucháčka ve 31 minutě, kdy na brankové čáře zachraňoval obránce hostí a následná dorážka Popa prosvištěla kolem levé spojnice kateřinické branky.

V 51 minutě hosté poprvé skórují, kdy centr do šestnáctky prodlužují hlavou na gólmana Mališe, míč padá po nohy a jejich záložník Tyleček zblízka doklepává. Po tomto gólu se chvíli jednalo o zneužití ofsajdového postavení z předchozí situace ke vstřelení branky, ale i přes protesty domácích hráčů rozhodčí branku uznal. V 63 minutě střela z 30 metrů, na kterou gólman Mališ reaguje trochu později, vyráží míč před sebe a Sitek zblízka pohodlně zvyšuje vedení hostů na 0:2. Přechod spálovských na ofenzivnější hru už byla pouze odrazem křečovité hry celého druhého poločasu. Největší šance Baláže tváři v tvář brankáři rovněž nepřinesla změnu skóre. Až v samém závěru nastavených čtyř minut propasíroval Baláž svou střelu za záda dobře chytajícího Müllera.

Trenér Bušina: „Do zápasu jsme šli s vědomím, že potřebujeme již bodovat. Soupeře jsme v první půli dostávali  pod tlak, vytvářeli jsme si šance převážně po standardních situacích a v obranné činnosti jsme ho do žádné větší šance nepustili. Druhý poločas jsme nenavázali na výkon z prvního, nemohli jsme se dostat do hry, která byla často kouskovaná. Hosté hrozili převážně také ze standardních situací a po zahraném trestném kopu a chybě celé obrany se hosté ujali vedení 1:0. Tato chyba viditelně otřásla týmem, zcela vázla kombinace a přišla druhá branka po střele ze 30 metrů a pouze vyraženým míčem domácím brankářem a dorážkou zcela nepokrytého hráče hostí – 0 : 2.  Následoval  celkem platonický tlak domácího mužstva, přeskupení  hry na tři útočníky a výsledkem bylo snížení stavu v 93 minutě na 1 : 2. Na vyrovnávací branku však jsme už neměkli sílu ani čas. Hráče musím pochválit za první poločas, druhý byl z naší strany s chybami, které ovlivnily zápas. Jdeme zápas od zápasu a věřím, že získanými zkušenostmi se naše hra bude zlepšovat, a to převážně v koncovce.