16. 9. 2014

14.9.2014                               od 16.00hod                                      hřiště Spálov

TJ Sokol Spálov – Slavoj Jeseník   3:1 (2:1)
branky:
domácí : 27 min - Tadeáš Chuděj (pen), 29 min - Jan Kostka , 90 min - Patrik Pop
hosté : 12 min – Michal David
rozhodčí: M.Pala, J.Kyselý, R.Pobořil
počet diváků: 125

sestavy:
TJ Sokol Spálov:
R.Mališ, V.Maršálek, K.Sosnovec, T.Chuděj, J.Kostka, L.Šíma(72´),T.Ambrož, V.Král, M.Baláž (88´),F.Zálešák , A.Sucháček
Náhradníci: P.Pop(72´), O.Maršálek (88´) , M.Anděl - nehrál , T.Neckář - nehrál
Trenér: Mgr.V.Bušina

Slavoj Jeseník:
L.Machač, R.Hanzelka , P.David , J.Koval , P.Goláň , J.Lokša , L.Lušovský , M.David ,L.Burget,J.Goláň , A.Víznar

Nahrádníci: M.Goláň, M.Handrych , M.Kretík , T.Rovenský , D.Vaculík , R.Navrátil

Trenér: J.Koval,
Asistenti trenéra: L.Machač, P.Bartoň
-          Před začátkem utkání se na hřiště snesla velmi vydatná průtrž mračen a již tak nasáklý terén po nočním vytrvalém dešti, se stal ještě těžším, na samé hranici regulérnosti
-          Stavu hrací plochy odpovídal i styl hry, kde bylo vše o osobních soubojích a o bojovnosti než o fotbalových dovednostech
-          Hosté podnikali nebezpečné útoky do obrany domácích a stav zápasu se měnil již ve 12 minutě , kdy střelec hostí M.David dostal pěknou přihrávku do běhu, odpoutal se od obránce a pěkným lobem přes gólmana zajistil hostům vedení – 0:1
-          Pak se do šancí dostávali i domácí, kteří hrozili hlavně po standartních situacích a dlouhých autech, kdy docházelo k velkým závarům v malém vápně, ale bez efektu
-          Ve 27 minutě hosté sráží ve velkém vápně Zálešáka a nařízenou penaltu domácí Chuděj s přehledem proměňuje – stav zápasu 1:1
-          Běží 29 minuta, Chuděj hází dlouhý aut do vápna, ve skrumáži se nejlépe orientuje Kostka a Spálov vede 2:1
-          Do konce poločasu volá po gólu šance Zálešáka, který po standartce nezacílil přesně z malého vápna
-          Do kabin se jde za stavu 2:1 pro Spálov
-          Do druhého poločasu jdou domácí s cílem vybojovat první body v krajské soutěži a hosté naopak zvrátit zápas ve svůj prospěch
-          Hra je plná osobních soubojů a často rozkouskovaná (ošetřování,střídání)
-          Rozhodčí musí často tahat z kapsičky žluté karty za fauly a u hostí navíc i za neustálé komentáře jeho výroků
-          I ve druhém poločase byly šance na obou stranách, hosté zahrozili několika střelami z poza velkého vápna i závary uvnitř pokutového území, u domácích stojí za zmínku břevno po rohu a následné hlavičce Sucháčka a brejk Chuděje, se kterým si poradil brankář Machač
-          V 90 minutě dostává příhru do běhu Patrik Pop a dělá dlouhou kličku brankáři, přestože se dostal mimo ideální střelecký úhel, trefuju prázdnou bránu hostí a pečetí výsledek zápasu na 3:1 pro Spálov