8. 9. 2014

7.9.2014                   od 16.30hod                                      hřiště Tichá

TJ Sokol Tichá – TJ Sokol Spálov   4:0 (1:0)

branky:

domácí : 25 min M.Štěpjak; 51 min M.Tománek; 69 min O.Švrček ; 86 min P.Humpolec

rozhodčí: Kielar J., Bártla D., Bártek L.

počet diváků: 130

sestavy:

TJ Sokol Spálov:

T.Neckář, V.Maršálek, M.Anděl(51´), T.Chuděj, L.Šíma,O.Klevar (80´) , V.Král,  M.Baláž, P.Pop , F.Zálešák , K.Sosnovec (72´)

Náhradníci: J.Kostka (51´), T.Ambrož (80´), O.Maršálek (72´)

Trenér:  V.Bušina

Vedoucí družstva: Oldřich Kostka

Zdravotník: Luděk Remeš

TJ Sokol Tichá:

V.Pikulík, M.Štěpjak(46´) , T.Tománek , M.Tománek (74´) , L.Piskoř(69´), O.Švrček  , P.Fojtík(85´) , V.Suchomel , L.Petřík , F.Bartoň , R.Švrček

Náhradníci: J.Mičan, D.Štefek (74´), P.Humpolec (46´),D.Houšťava(69´), P.Vrána(85´), M. Šoukal

-          utkání jsme vůbec nezahájili špatně, už v 9 minutě měl tutovku Baláž, kdy se dostal k vyraženému míči po dobré střele Chuděje, bohužel z malého vápna orazítkoval pouze tyčku

-          ve 25 minutě se poprvé mění skóre zápasu , kdy domácí hráč napřahuje zpoza šestnáctky , míč pak těsně před gólmanem Neckářem skáče a zapadá přesně k tyči- stav utkání je 1:0 a je to jako blesk z čistého nebe (do té doby domácí prakticky nic nevymysleli)

-          zhruba ve 33 minutě dostává pěknou přihrávku do běhu Chuděj a středem hřiště se žene na brankáře, místo zakončení placírkou volí možnost prostřelení brankáře mezi nohy a trefuje jednu z nich

-          do poločasu se již stav nemění, co můžeme říct, je to, že prozatímní výsledek neodpovídal průběhu hry – Spálov byl lepším mužstvem na hřišti, ale protože své možnosti neproměnil – prohrával zatím 1:0

-          do druhého poločasu dostali hráči instrukce, ještě více se tlačit do zakončení, přidat na důrazu a něco udělat s výsledkem zápasu

-          na škodu ovšem přišel docela rychlý gól domácích, kdy se prosadili po útočné levé straně, dvojí přistrčení a nehlídaný hráč na rohu malého vápna posílá střílený centr před bránu, kde číhají dva hráči domácích a jeden z nich nekompromisně zakončuje – 2:0

-          poté přišla 5 minutovka, kterou hrubě ovlivnili rozhodčí, nejprve v 64 minutě neuznali Spálovu regulérní branku, kterou vstřelil Zálešák po závaru ve velkém vápně domácích, kdy na několikrát prostřelil gólmana Pikulíka – místo kontaktního gólu na 2:1 , rozehrávali tichavští od vlastní brány za údajnou ruku,kterou neviděl kromě hlavního sudího snad nikdo (potvrdili to sami domácí) – zajímavostí je,že v inkriminovaný okamžik rozhodčí ani nezapískal!!!

-          Přichází 69 minuta a podruhé promlouvají do osudu zápasu rozhodčí, kdy zkušeně pouští domácí do rychlého brejku po metrovém ofsajdu (útok se rodil přesně v místech, kde stojí hostující lavička a ofsajd byl neodiskutovatelný) – domácí hráč nabídnutou šanci využívá a zvyšuje na 3:0 a je po zápasu……

-          V 86 minutě přichází poslední gólový okamžik, kdy po špatně bráněném rohu naskakuje domácí hráč a trefuje hlavou přesně pod břevno – stav zápasu 4:0

-          Výsledek je pro Spálov velmi krutý a neodpovídá dění na hřišti, v prvním poločasu ovlivněn špatnou koncovkou spálovských a ve druhém bohužel obrovskými chybami rozhodčích (upřímně jsem myslel, že kvalita rozhodčích v KS je vyšší než v OS, ale je vidno, že jsem se hodně mýlil)

-          Na první body stále čekáme a věříme, že se dočkáme již příští týden v domácím zápase proti Jeseníku

Komentář trenéra: dostali jsme regulérní 3 branky, což svědčí o špatné obranné činnosti celého  mužstva, nemluvě o organizaci hry. Špatná koncovka je jeden problém, ale musíme zlepšit obrannou fázi, abychom nedostávali branky. Snažíme se hrát fotbal a prohráváme. To musíme do domácího zápasu zlepšit