TJ Odry vs. TJ Spálov

23. 9. 2014

TJ Odry vs TJ Spálov — 3:0 (1:0)

góly: 25.Vidlák, 68. Konrád a 86. Pjatkan
rozhodčí: L. Bartek + M. Plevza + R. Kubánek
diváci: 110

sestava: Mališ (G) — A. Sucháček, V. Maršálek, K. Sosnovec, T. Ambrož (11') — M. Baláž, F. Zálešák (78'), V. Král, P. Pop — T. Chuděj (C) (83') a L. Šíma

náhradníci: J. Kostka (11'), O. Maršálek (78'), M. Anděl (83'), M. Anděl ml. a T. Neckář (G)

trenér: Mgr. V. Bušina
vedoucí družstva: O. Kostka
zdravotník: L. Remeš

PRŮBĚH UTKÁNÍ

Od úvodních minut byli domácí lepším týmem na hřišti a dostávali se poměrně jednoduše k zakončení, ale buď měli vychýlenou mušku nebo dobře zasáhl gólman Mališ (i s přispěním brankové konstrukce). Skóre se měnilo poprvé ve 25. minutě zápasu, kdy domácí zahrávali rohový kop, na zadní tyči zůstal nehlídaný domácí hráč, který míč zpracoval a propálil Mališe — 1:0. Spálov se na polovinu domácích dostával velmi sporadicky a za zmínku stojí snad jedině střela Šímy zpoza šestnáctky, kterou byť na dvakrát Cibulec zneškodnil. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro domácí a nutno říct, že naprosto po zásluze.

Do druhého poločasu se snažil trenér Bušina spálovské hráče vyburcovat k větší aktivitě a pohybu na hřišti. Pravdou je, že držení míče se ve druhé půli podařilo Spálovu zlepšit, ale do nějakých vyložených příležitostí se nedostával. Naopak domácí využili dvou obrovských chyb k navýšení náskoku. V 68. minutě nepochopitelně chybuje Kostka — brankář Mališ si jde mimo velké vápno naproti míči, aby jej odehrál do bezpečí, těsně před ním Kostka hlavou prodlužuje mimo jeho dosah, u míče je první domácí Konrád a i když nemá jednoduchou pozici, dostává míč podruhé za brankovou čáru… Odry vedou 2:0. Druhá hrubice se zrodila v 86. minutě, kdy Spálov zahrává standartní situaci, domácím se míč podařilo dostat na půli, kde Král ač měl dostatek času volí nejhorší variantu (místo zahrání míče zpět do velkého vápna domácích nebo zpětné přihrávce gólmanu Mališovi) jde do kličky, domácí Pjatkan mu bere míč a upaluje na bránu, z dobré pozice pak střílí na bránu a i přesto, že si Mališ na míč sáhnul, skončil za jeho zády a Odry uzavírají skóre zápasu na 3:0!

Zasloužené vítězství Oder.

Trenér Bušina: V první půli předvedli hráči naprosto špatný výkon, i přes zlepšenou hru ve druhém poločase (držení míče), však po dvou velkých individuálních chybách darovali Odrám navýšení náskoku. Bohužel útočná snaha Spálova byla „jalová“…