Spálov - Kopřivnice (12.6.2016)

14. 6. 2016

12.6.2016                                               od 17.00hod                                hřiště Spálov

TJ Spálov - FC Kopřivnice     5:3  (3:3)

Branky domácí: 34min - Kiša R., 37min - Pop K., 40min -  Klevar O., 63min Chuděj T., 85min Klevar O.

Branky hosté: 31min - Košárek M., 41min - Fendrich T., 44min -  Štěpán M.

rozhodčí: D.Přeček, J.Beran, J.Fanc

počet diváků:  cca 140

sestava:

TJ Sokol Spálov:

T.Ambrož

M.Ondřej(46´)    A.Sucháček        M.Anděl                  J.Kostka

F.Zálešák                  R.Kiša (87´)             V.Král            K.Pop (74´)

O.Klevar                    T.Chuděj

Náhradníci:  V.Maršálek (46´); P.Šíma (74´);F.Boudný (87´), R.Marszalek - nehrál; T.Neckář -NB

Trenér: V.Bušina

• Už z pohledu jarních výsledků našeho soupeře se nečekal lehký zápas a to se také naplno potvrdilo
  • V začátku se Spálov dostal do šancí díky dobře zahraným rohovým kopům, ale ani Anděl v 5 min, ani Sucháček v minutě 15, branku netrefili
  • Na hráčích Kopřivnice bylo vidět, že jsou velmi technicky zdatní a umí podržet míč, nicméně nějaké náznaky brejků a standartky vyřešila spálovská obrana, to platilo do 30 minuty, kdy na ukazateli skóre svítil stav 0:0
  • Ve 31 minutě zahrávali hosté přímý kop po faulu Kostky, bohužel při zahrání došlo k chybě a zeď se rozestoupila, střelu vyrazil před sebe gólman Ambrož, ale nejblíž měl k míči Košárek, který otevřel skóre zápasu (0:1) a doslova strhl gólovou smršť
  • Ve 34 minutě se Spálov raduje z vyrovnání, po závaru před Beňovou brankou a odrazu hlavičkoval Král do břevna, odražený míč kope po bráně Klevar, ale gólman vyráží, na druhou dorážku Kiši je však krátký – 1:1
  • Ve 37 minutě se znovu mění stav, na levé straně dobře podržel míč Karel Pop, navedl si jej na šestnáctku a parádní střelou k pravé tyči otočil skóre pro Spálov – 2:1
  • Ve 40 minutě spálovští dobře zakombinovali, Chuděj postrčil do ulice Zálešákovi, který ještě posunul na zcela volného Klevara a náskok byl rázem dvoubrankový – 3:1
  • Bohužel hned z protiútoku ve 41 minutě hosté snížili na 3:2, když se prosadil Fendrich z levé strany hřiště (čisté svědomí nemůže mít ani brankář Ambrož)
  • Ve 44 minutě se hostům podařilo vyrovnat po chybě v obraně na 3:3, prosadil se Štěpán (opět zbytečná chyba a nedůraz při bránění a navrch slabší chvilka gólmana)
  • Za chvíli se ozval hvizd rozhodčího, který ukončil „divoký“ první poločas (během 13 minut padlo 6 branek)
  • V přestávce promlouval k hráčům trenér Bušina a upozorňoval na nedostatky při bránění a řešení některých situací
  • Do druhého poločasu se šlo s tím, že se Spálov pokusí strhnout vedení na svou stranu, aby se vítězně rozloučil se svými fanoušky
  • V 63 minutě přešel Chuděj přes stopera hostí a střelou na zadní tyč opět strhl vedení na stranu domácích – 4:3
  • Na chvíli se zdálo, že hosty branka trochu srazila do kolen, ale poté se otřepali a začali nebezpečně dotírat na spálovskou branku, naštěstí se jim branku nepodařilo vstřelit
  • V 85 minutě našel Kostka přihrávkou Klevara, který se pohyboval těsně za půlící čárou a ten lobem přehodil cca ze 40 metrů brankáře Beňa, který byl v tu dobu výrazně ven z brány (hosté se čílili kvůli domnělému ofsajdu, ale praporek pomezního zůstal dole) – 5:3

Pak se již dohrávalo a k radosti všech domácích fanoušků to bylo vítězné loučení se sezónou 2015/2016 v domácím prostředí