27.8.2016                                   od 17.00hod                                            hřiště Fulnek

Fotbal Fulnek - TJ Spálov z.s. 3:4 (2:2)

branky:

domácí : 28 min Martin Bajger, 43 min Ladislav Vašina, 88 min Jan Šesták

hosté : 16 min vlastní (R.Krása), 20 min Petr Chuděj, 51 min Karel Pop,

87 min Tadeáš Chuděj

rozhodčí: R.Trojan, V.Valošek, M.Žáček

počet diváků: cca 200 diváků

sestavy:

TJ Spálov

T.Ambrož

V.Král               M.Anděl                A.Sucháček                  J.Kostka

L.Šíma (78´)                   R.Kiša               P.Chuděj (85´)         K.Pop

T.Chuděj                      O.Klevar

Náhradníci: V.Maršálek (78´) , F.Boudný (85´)

Trenér: R.Kiša, R.Marszalek

• i když první dvě utkání sezóny Fulnek prohrál , nečekal se v žádném případě jednoduchý zápas, navíc se hrálo za velkého vedra

• ani v tomto zápasu se na úvodní branku dlouho nečekalo

• v 16 minutě zatáhl míč po pravé straně Luděk Šíma a velmi dobře vystřelil, brankář Rozsypal míč pouze vyrazil a domácí stoper Krása míč zasáhl tak nešťastně , že skončil za zády domácího gólmana – 0:1

• už ve 20 minutě bylo vedení Spálova dvoubrankové, po akci na pravé straně , kdy hrající trenér Kiša vysunul Karla Popa , ten vrátil míč pod sebe na nabíhajícího Petra Chuděje, který se při zakončení nemýlil – 0:2

• ve 28 minutě se domácímu Fulneku podařilo snížit, když úplně rozebrali levou stranu spálovské obrany a Martin Bajger s přehledem překonal Ambrože – 1:2

• ve 32 minutě se dostal do šance Tadeáš Chuděj , který po přesném centru z levé strany od Kostky pálil těsně nad

• 42 a 43minuta přinesla pro Spálov dvojnásobnou pohromu, protože nejprve obdržel červenou kartu A.Sucháček za přidržení za dres fulneckého útočníka a hned s následného přímého kopu domácí L.Vašina prostřelil zeď a míč skončil v bráně –(2:2) - takže domácím se podařilo do poločasu smazat dvougólové manko a navíc hráli přesilovku

• i když Spálov nastoupil do druhého poločasu v početní nevýhodě, nebylo to znát a kluci velmi dobře drželi míč a přesně kombinovali, po jedné kombinaci se na levé straně velkého vápna dobře uvolnil Karel Pop, který tělem oklamal obránce a přesnou střelou do pravého horního rohu strhl vedení opět na stranu Spálova – 51 min - 2:3

• v 63 minutě se poměr sil na hřišti vyrovnal, protože Tadeáš Chuděj si šikovně předkopl míč asi 30 metrů před fulneckou brankou a už by šel sám na brankáře , kdyby nebyl proti domácí kapitán L.Kocún, který jej z boku sestřelil

• pak se vyskytli na obou stranách šance, ale bez gólového efektu

• v 87 minutě přišla pojistka vedení pro Spálov, do brejku se vydal O.Klevar, který na velkém vápně zasekl míč a poslal nadýchaný centr po hranici šestnáctky, na který si naběhl a bombou do šibenice proměnil Tadeáš Chuděj – 2:4 (tato branka by mohla směle aspirovat v anketě o gól roku)

• hned po rozehrání se ovšem podařilo domácím snížit, kdy z cca 30 metrů vystřelil Jan Šesták a i když to rozhodně nebyla nechytatelná střela , skončila za zády Ambrože – 3:4

• když ani v nastaveném čase branka nepadla, mohl Spálov slavit druhé vítězství na hřišti soupeře v tomto ročníku (radost trochu kalila červená karta A.Sucháčka)