17. 4. 2017

16.4.2017              od 16.00hod                                                 hřiště Spálov

TJ Spálov - Slavoj Jeseník 5:0 (1:0)

branky:

45 min O.Klevar, 48 min R.Kiša, 51min Tadeáš Chuděj – penalta, 80 min J.Kostka, 85 min René Ambrož

rozhodčí: J.Seipel, V.Porubek, B.Robenek

počet diváků: cca 150 diváků

sestava TJ Spálov:

T.Neckář

M.Ondřej     A.Sucháček      V.Král      J.Kostka

René Ambrož(86´)     R.Kiša (82´)     F.Zálešák      O.Klevar (78´)

L.Šíma (62´)     Tadeáš Chuděj (85´)

Náhradníci: V.Maršálek – (82´), M.Anděl – nenastoupil, P.Pop (62´), Petr Chuděj (78´), F.Boudný (86´), A.Fegler (85´), T.Ambrož - NB

Trenéři: R.Kiša, R.Marszalek

• v dalším kole jsme přivítali za velmi chladného a větrného počasí družstvo Slavoje Jeseník, který v dosavadních jarních kolech pokaždé bodoval a výhrál i na půdě aspiranta na postup Jistebníka

• od úvodních minut se Spálov tlačil před jesenickou branku a vytvářel si i poměrně dost šancí, ale na gólovou radost se čekalo až do závěru prvního poločasu

• v průběhu prvního poločasu se postupně dostali do šancí Šíma, 2x Král , R.Ambrož, ale buď bylo zakončení málo razantní nebo se předvedl výborným zákrokem gólman hostí Machač

• Spálov hrál velmi dobře a organizovaně, oproti předešlým zápasům nechyběla ani mezihra a pohledné kombinace

• soupeř z Jeseníku se ani do žádné šance nedostal a jediné, co v prvním poločase zaujalo byla dalekonosná střela z přímého kopu cca ze 40 metrů od L.Polónyho

• Jeseník přijel s velmi úzkým kádrem a navíc se jim už ve 23 minutě zranil a musel střídat P.David

• cca v 35 minutě se zdálo, že obránce Jeseníku zahrál ve velkém vápně rukou, ale rozhodčí to jako prohřešek neviděl a pokračovalo se ve hře

• první gólová radost přišla ve 45 minutě a byl to opravdu doslova gól do šatny, po dlouhém autu se dostal k hlavičce Ondra Klevar a do protipohybu brankáře otevřel gólový účet zápasu – 1:0

• hned po přestávce se Spálov dal do obléhání jesenické brány, a co bylo velmi dobré pojistil vedení o dvě rychlé branky

• ve 48 minutě kopal roh René Ambrož a na přední tyč si velmi dobře naběhl trenér Kiša a pravou nohou sklepl míč za Machače – 2:0

• už v 50 minutě po rychlé kombinaci se měnilo skóre potřetí, to když Tadeáš Chuděj vysunul Reného Ambrože na pravé straně, ten se zbavil obránce a nahrál od brankové lajny proti noze na nabíhajícího Klevara, ten byl sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop

• 51 minuta – penalta – Tadeáš Chuděj – 3:0

• Spálov dál Jeseník výrazně přehrával a soupeři v útoku vůbec nic nedovolil

• v 80 minutě se měnil stav utkání opět, dlouhý aut Tadeáše Chuděje nachází hlavu Kostky a skóre zápasu je již 4:0

• v 85 minutě je faulován cca dvacet metrů od brány T.Chuděj, k exekuci trestného kopu se staví René Ambrož a parádní střelou k levé tyči uzavírá výsledek zápasu - 5:0