11. 11. 2016

5.11.2016                                              od 14.00hod                                hřiště Spálov

TJ Spálov z.s. – FC Kozlovice  5:1  (2:0)

branky:

domácí : 1 min Rostislav Kiša; 28 min Jan Kostka;  73 min Robin Marszalek; 81 min Karel Pop; 87 min Tadeáš Chuděj

hosté : 47 min  Adam Fojtík

rozhodčí:  Z.Malchárek, M.Kret, M.Levinger

počet diváků:  cca 90 diváků

sestava TJ Spálov:

T.Ambrož

V.Král        M.Anděl            A.Sucháček                  J.Kostka

Patrik Pop              R.Kiša     Petr Chuděj(86´)         Karel Pop (87´)

Tadeáš Chuděj            L.Šíma (46´)

Náhradníci: P.Šíma – nenastoupil, M.Ondřej (86´),F.Boudný (87´), R.Marszalek (46´), T.Neckář - NB

Hrající trenér:  R.Kiša

• vyloženě za podzimního počasí se hrálo poslední kolo první části fotbalové sezóny, ve kterém jsme přivítali družstvo z Kozlovic
  • kdo přišel jen o chvilku později, přišel o úvodní branku utkání, o kterou se postaral Rosťa Kiša, který zužitkoval přesný centr Karla Popa, v tu chvíli běžela 23 sekunda utkání – 1:0
  • toto brzké vedení bylo asi na škodu, protože po inkasované brance byli paradoxně lepší hosté z Kozlovic, kteří vyhrávali osobní souboje a u všech míčů byli o krok dříve než domácí tým
  • hosté se dostali do několika zakončení, ale jejich střely byly velmi nepřesné
  • proto jsme se mohli ve 28 minutě radovat z navýšení náskoku, když dlouhý aut hodil až na zadní tyč Tadeáš Chuděj a tam trošku krkolomně (hlavou a nohou) dostal míč podruhé do branky Honza Kostka  - 2:0
  • žádné další akce ať na jedné nebo na druhé straně změnu skóre nepřinesli a za stavu 2:0 se šlo do šaten
  • o přestávce domlouval domácím hráčům trenér Kiša a nabádal je k většímu nasazení a bojovnosti, samozřejmě upozornil na zachycení začátku druhé půle
  • slova přišla bohužel vniveč, protože už ve 47 minutě se hostům podařilo vstřelit kontaktní branku, když se v roli statistů objevil celý domácí tým, kozlovští útočili ve 4 na 3 a Adam Fojtík se trefil pěkně pod břevno – 2:1
  • tento gól hosty výrazně povzbudil a ti se dostali do několika zajímavých příležitostí, ale buď jsme měli štěstí a zakončení nenašlo cíl nebo zakročil T.Ambrož
  • v 73 minutě přišlo alespoň trochu uklidnění a Spálov odskočil do vedení o dvě branky, když se povedenou střelou cca z 16 metrů prezentoval Robin Marszalek a navýšil vedení na 3:1
  • v 77 minutě se do velké šance dostali hosté, ale zakončení jejich útočníka jen těsně minulo tyč spálovské svatyně
  • v 81 minutě se po závaru před kozlovickou brankou dostal míč na levou stranu, kde si jej zpracoval Karel Pop a prostřelil brankáře Chlebka  - 4:1
  • v 87 minutě uzavřel účet zápasu Tadeáš Chuděj, který obral o míč zahrávajícího si gólmana hostí a do prázdné brány vstřelil poslední branku utkání a i celého podzimu  - 5:1
  • hostům patří velká poklona za odvedený výkon a bojovnost až do konce zápasu (i když výsledek ukazuje na jednoznačný zápas, rozhodně tomu tak nebylo)
  • spálovským klukům patří poděkování za výkony a výsledky v celé podzimní sezóně, soutěž je hodně vyrovnaná a o tom svědčí i to, že prvních pět týmů je v rozmezí 4 bodů (30-27)