22. 5. 2017

21.5.2017                                od 17.00hod                                      hřiště Starý Jičín

Sokol Starý Jičín - TJ Spálov z.s. 5:2 (2:1)

branky:

domácí: 16min F.Bartoň, 33min M.Šrom, 60min R.Holeňa,                          75min D.Hatlapatka, 81min vlastní V.Král

hosté : 4min J.Kostka, 87min O.Klevar

rozhodčí: P.Šafařík, A.Kolečkář, J.Seipel

počet diváků: cca 150 diváků

sestava TJ Spálov:

Tomáš Ambrož

M.Ondřej       A.Sucháček(46´)      V.Král      J.Kostka

P.Pop (82´)   O.Klevar   R.Kiša(89´)    F.Zálešák    F.Boudný (67´)

T.Chuděj

Náhradníci: V.Maršálek – 46´, A.Fegler – 67´, P.Chuděj – 82´, P.Šíma - 89´

Trenér: R.Kiša

• k zápasu neodcestovali pro zranění nebo jiné záležitosti – René Ambrož, L.Šíma a Karel Pop

• prvních pět minut zápasu bylo z pohledu Spálova docela slibných, zbytek zápasu se proměnil doslova v domácí jízdu Starého Jičína

• důležité momenty zápasu:

• ve 3 minutě brejk Spálova do otevřené domácí obrany , Kiša dává do ulice T.Chudějovi, jeho pokus domácí vytěsňují na roh, po jeho rozehrání se domácím podaří odvrátit míč až na půlku, ale tam se ho zmocňuje Král a jeho křížný centr do vápna proměňuje Jan Kostka ve vedoucí gól - 4 minuta – 0:1

• poté přebírají otěže zápasu domácí hráči a před bránou Ambrože je pořádně horko

• 16 minuta , domácí zahrávají po faulu Zálešáka trestný kop z cca 25 metrů, míč bere Filip Bartoň a střelou k levé tyči srovnává skóre zápasu na 1:1 (Ambrož nemůže mít čisté svědomí)

• v cca 25 minutě srážka dvou zadáků Spálova (Ondřeje a Sucháčka) , Sucháček po střetu silně otřesený a přestože poločas dohrál, do druhé půle již nenastoupil

• ve 33 minutě domácí otáčí zápas ve svůj prospěch, opět trestný kop cca ze 30 metrů , tentokrát je střelcem domácích Milan Šrom, jeho povedená střela zapadá přesně k pravé tyči spálovské brány – 2:1

• do konce poločasu měli domácí ještě několik šancí, které naštěstí pro Spálov neproměnili

• do druhé půle přišel na hřiště Maršálek místo otřeseného Sucháčka

• v 60 minutě domácí přidávají třetí branku po střele Radka Holeni z velké dálky a chybě gólmana Ambrože – 3:1

• v 61 minutě se do šance dostal Tadeáš Chuděj , ale jeho střela bohužel minula pravou tyč domácí brány

• v 75 minutě podnikají domácí rychlý výpad po pravé straně, následuje ostrý centr do malého vápna a dobře naběhnuvší Daniel Hatlapatka přidává další branku – 4:1

• v 81 minutě je zmar dokončen, když rychlou přihrávku domácích prodlužuje za záda bezmocného Ambrože obránce V.Král – ukázkový vlastňák – 5:1

• domácí dohrávají utkání v exhibičním tempu

• v 87 minutě světlý okamžik spálovských, Ondřej Klevar z úhlu z rohu velkého vápna překonává povedenou střelou domácího gólmana Strnadela a uzavírá účet zápasu -5:2

• domácí byly důraznější v osobních soubojích, získávali spousty odražených míčů,byli rychlejší na míči, vytvořili se bezpočet nebezpečných šancí a proto zcela po zásluze zvítězili