Hukvaldy - Spálov (9.9.2017)

23. 9. 2017

KS 1.B skupina D

9.9.2017                                            od 16.00hod                                hřiště Hukvaldy

Sokol Hukvaldy   -   TJ Spálov z.s. 1:3  (0:2)

branky:

domácí: 87min M.Tomek

hosté : 2min M.Anděl , 17min  O.Klevar, 76min T.Chuděj

rozhodčí:  M.Viščor, A.Krištof , M.Tomai

počet diváků:  cca 100 diváků

sestava TJ Spálov:

Tomáš Neckář

M.Ondřej        A.Sucháček             M.Anděl                     V.Maršálek

Patrik Pop          R.Kiša(46´)    O.Klevar (79´)      F.Zálešák

T.Chuděj                  A.Fegler

Náhradníci: K.Sosnovec – (79´) , V.Král  - (46´)

Trenér: R.Kiša

Diváci se pod hukvaldským hradem ještě ani nestačili pořádně usadit a už v polovině 2. minuty se poprvé měnilo skóre. Standardní situaci Patrika Popa totiž tečoval za Kavkova záda Anděl, jenž tak gólem oslavil první narozeniny své dcery. V 17. minutě už Hukvaldy ztrácely dva zásahy, když Patrik Pop šajtlí našel osamoceného Klevara, jenž byl zblízka neomylný. Zbytek poločase se odehrával pod taktovkou Spálova a další šanci navíc neproměnil Chuděj. Už tak oslabená Blahutova družina doznala dalších absencí na konci první půle, kdy kvůli zranění odstoupili zkušení Vicher a Procházka.

Po změně stran zahrozili jako první domácí, ale Mlčoch a po něm ani aktivní Tomek úspěšní nebyli. Potíže Hukvald však nebraly konce a po hodině hry musel odstoupit i kapitán Ermis. Následně se Spálov dočkal třetí trefy, když opět Patrik Pop uvolnil Chuděje, jenž se zbavil dvou soupeřů a střelou na zadní tyč zvýšil na 3:0. Patrik Pop se pak mohl i sám zapsat do střelecké listiny, ale z přímého kopu mířil jen do boční sítě. Hostům se pak v závěru zranil Fegler a protože už neměli nikoho na střídání, tak dohrávali v deseti. Spálovskou obranu, kterou spolehlivě řídil stoper Sucháček, pak překonal Tomek, jenž zaznamenal čestný úspěch Hukvald, které v předešlých dvou utkáních ani jednou neskórovaly.

„V silách tohoto týmu bohužel není nahradit v zápase se Spálovem, který hrál velice dobře, zraněné hráče Tobiáše, Galuse, Volného. Když pak ze zápasu odstoupí ještě Vicher, Procházka a Ermis, tak se to prostě musí projevit. Možná to fanoušci a soupeři berou jako výmluvy, ale tak to prostě je. Za výsledky jsem zodpovědný já, a když nebudou, tak je tady jednoduchý recept,“ nechal se po utkání slyšet kouč Hukvald Martin Blahuta, jehož tým nyní cestuje do Mořkova, který naopak zažívá velmi dobrý start do sezony.

Spálovští nyní po čtvrté výhře v sezoně dýchají na záda vedoucímu Fulneku, který nyní v neděli přivítají na svém trávníku.

„Trochu jsem se utkání obával, protože naše poslední venkovní vystoupení skončilo prohrou 2:5 v Pustějově a Hukvaldy v posledním domácím zápase udržely velice cennou poločasovou remízu s Fulnekem. K tomu jsme nemohli počítat se dvěma hráči, kteří nemohli z pracovních důvodů a dalšími třemi kvůli dovolené, takže jsme přijeli jen se dvěma náhradníky. Soupeř už v prvním poločase kvůli zranění musel vystřídat dva hráče a na jeho hře to bylo znát. Ve druhém poločase jsme se dostali do herní křeče a chyběla nám lehkost, ale nakonec jsme si zaslouženě odvezli všechny body,“ zhodnotil vítěznou partii hrající kouč Spálova Rostislav Kiša, jenž ve své bohaté kariéře působil také v divizním Novém Jičíně.