12. 10. 2017

1.10.2017                                          od 15.30hod                                hřiště Odry

TJ Odry - TJ Spálov z.s.  0:5  (0:2)

branky:

hosté : 5 min,46min a 54 min Luděk Šíma , 14 min R.Ambrož , 48 min Tadeáš Chuděj

Trenér: R.Kiša, R.Marszalek

·         po vynucené 14-ti denní pauze (minulé utkání zrušeno pro nezpůsobilou hrací plochu) nastoupili spálovští k derby zápasu proti Odrám, s cílem odčinit krutou porážku s Fulnekem

·         Spálov byl aktivní od úvodního hvizdu a záhy se také ujal vedení, to když poslal kolmou přihrávku Zálešák na L.Šímu a ten již v 5 minutě načal gólový účet zápasu – 0:1

·           hned o dvě minuty později zahrává po faulu trestný kop z levé strany R.Kiša , míč propadává až na Mališe v bráně , ten reflexivně vyráží a možnost dorážky má Anděl , ale i jeho střelu brankář likviduje

·         ve 12 minutě zachránilo domácí od druhé branky břevno, když na trestný kop Kiši naskočil Kostka a tvrdě zakončil hlavou

·         hned za další dvě minuty se už skóre přepisuje, protože do samostatného úniku se dostal po nahrávce T.Chuděje R.Kiša , v rychlém náběhu ho doplňuje R.Ambrož , který od něj dostává příhru a do prázdné brány navyšuje na 0:2

·         ve 32 minutě opět zvoní konstrukce domácí brány , zleva centruje R.Ambrož a T.Chuděj zakončuje do břevna

·         ve 41 minutě se situace opakuje , opět centr od R.Ambrože na Chuděje , ten se zbavuje jednoho hráče a zakončuje levou, výborný zákrok předvádí Mališ

·         Odry si prakticky za celý poločas nevypracovali žádnou vážnou šanci

·         do kabin se šlo za stavu  - 0:2

·         druhý poločas začal stejným kvapíkem , jako Spálov zažil doma s Fulnekem, jen s tím rozdílem , že to byl Spálov, kdo během krátkého časového úseku rozhodl definitivně o osudu utkání

·         ve 46minutě po nahrávce Kiši do vápna zakončuje  T.Chuděj a jeho nepřesnou střelu doklepává za záda Mališe Luděk Šíma – 0:3

·         hned o dvě minuty později (48 min) je ve vápně faulován T.Chuděj a rozhodčí nařizuje pokutový kop, ten sám faulovaný bezpečně proměňuje – 0:4

·         v 54 minutě jde do brejku T.Chuděj ,ale je zahnán až k brankové čáře v rohu hřiště , kde trochu nepochopitelně vybíhá gólman Mališ, toho obchází a návádí míč na střelu na prázdnou bránu, tu ovšem zastavil bránící hráč , ale nejblíž byl opět všudybyl L.Šíma, který trochu krkolomně doráží do brány a navyšuje na 0:5

·         hned v 57 minutě střílí zpoza šestnáctky z trestného kopu R.Kiša, ale Mališ předvádí velmi dobrý zákrok

·         poté se Spálov uspokojil výsledkem a domácí se dostávali častěji k zakončení , ale buď stříleli nepřesně nebo zakročila obrana v čele s gólmanem

·         v 85 minutě se po chybě na půlce dostal do brejku oderský hráč a postupoval sám na Ambrože, zezadu ho stíhal V.Maršálek, který jej ještě před pokutovým územím přidržel za dres , následovala červená karta a trestný kop pro domácí

·         následný trestňák odvrátil Ambrož ve spolupráci s obránci

·         v 88 minutě se ještě do brejku dostal Spálov, ale T.Chuděj zakončil jen do gólmana o chvíli později HR ukončuje zápas

·         nezbývá než celý spálovský tým pochválit za velmi dobře odehraný zápas a zasloužené vítězství, které mohlo být při využití některých dalších šancí ještě výraznější, výhra těší dvojnásob, protože se jednalo o derby