Jdi na obsah Jdi na menu
 


2010

28. 7. 2012

Zpráva o činnosti fotbalového oddílu v roce 2010

 

    Pozastavovat se nad tím,jak ubíhá čas už nemá ani cenu,zdá se ,že rok od roku se tikot hodin zrychluje a léta nám utíkají mezi prsty.Je to však pohouhopouhý dojem,skutečnost je taková ,že znovu stojíme na prahu nového roku a musíme se ohlédnout za uplynulým rokem,čeho se našemu sportovnímu oddílu podařilo dosáhnout a jakých výsledků jsme docílili.

   V již ukončené sezóně 2009/2010 jsme měli v soutěžích pořádaných OFS (Okresním fotbalovým svazem) zařazena tři družstva – muže, dorost a žáky. V rozehraném soutěžním ročníku 2010/2011 zůstává počet družstev zachován a vezmeme to popořádku od nejmladší kategorie.

ŽÁCI  - hrají okresní soutěž skupiny „B“.V ukončené sezóně 2009/2010 opět obsadili medailové pozice, skončili na vynikajícím 2.místě a prodloužili šnůru umístění mezi prvními třemi celky o další korálek (nepřetržitě od roku 2003 se umísťují do třetího místa ve své soutěži).Před novou sezónou znovu panovala obava,jak se vypořádají s odchodem starších spoluhráčů do vyšší věkové kategorie a s možným nedostatkem hráčů.Ano, musíme si přiznat,že reálně hrozilo ,že nebude  dostatečný počet hráčů pro odehrání soutěže.Jsme velmi rádi,že nic z toho se nenaplnilo a žáci jsou zatím po polovině soutěže na velmi dobrém 4.místě a předvádí pohledný fotbal.

  V sezóně 2009/2010 i v nové sezóně 2010/2011 zůstali nadále u trenérských postů Antonín Berger a Radim Kantor, no a v závěru podzimu přišel na výpomoc Jiří Flodr.Škoda jen,že v našem okrese výrazně ubývá žákovskýa a vůbec mládežnických družstev,ale je to pravděpodobně to odraz dnešní doby.V soutěži žáků ,kde je ve skupině i Spálov, je pouze 9 družstev.Věříme,že naši malí fotbalisté přes zimu kvalitně potrénují a budou nám dělat i nadále radost.

DOROST v sezóně 2009/2010 již účastník okresního přeboru.Po podzimním průběžném 9.místě bylo cílem vyšplhat do první poloviny tabulky a je nutno říct,že se to klukům podařilo.S jarní bilancí 7 výher a 4 porážek se prosadili na konečné 5.místo,což bylo na první sezónu odehranou v nejvyšší okresní soutěži výborné.Jako trenéři vedli družstvo Zdeněk Kotas a  Jiří Flodr,který se rozhodl po konci soutěže ukončit činnost.

Do nového ročníku nastupovali pod vedením trenérů Zdeňka Kotase,Zdeňka Sosnovce a Jakuba Klezly.Protože se podařilo dát dohromady velmi silný kádr a také se kvalitně trénovalo,dostavily se výborné výsledky.V polovině soutěžního ročníku 2010/2011  okupují skvělé 3.místo a jejich bilance je výborná ,7 výher 1 remíza a pouhé 2 porážky při skóre 31:13.Protože na prvním místě je naprosto suveréní a velmi silný Fulnek,je naším přáním bojovat s družstvem Mořkova o konečné 2.místo.Spoléháme na to ,že se pod vedením trenérů výborně připraví na jaro a budou se nadále prezentovat pěkným kombinačním fotbalem.

MUŽI hrajicí druhý rok okresní přebor ,zahajovali jaro 2010 z klidného středu tabulky ,ze 6.místa, a protože se stanovil jednoznačný cíl udržet soutěž i pro následující rok , měli proto vytvořenu velmi dobrou pozici.I proto,že se v jarní části trápili dost v zakončení a spousty brankových příležitostí zůstaly nevyužity,skončili v konečném účtování na 9.místě .Vlastně v průběhu jara družstavo balancovalo nad možnou hrozbou sestupu,protože se do posledních kol nevědělo ,kolik družstev bude sestupovat.Jak už jsem ale zmínil, největší problém byl v zakončení a proto i spoustu zápasů končilo nerozhodným výsledkem.Bilance jara 1 výhra 7 remíz !!! a 5 porážek .Celkový účet ročníku 2009/2010 byl 7 výher 10 remíz 9 porážek.Jeden primát jsme přesto  v OP měli,a to když jsme se stali remízovými králi (takto skončilo 10 našich utkání).Cíl ,který byl stanoven – udržení okresního přeboru ,byl splněn.Jako trenéři vedli družstvo Jaroslav Sucháček a Dušan Balažík.

   Do nového ročníku vstoupilo družstvo mužů pod vedením nového ternéra pana Radomíra Klevara.Po odehraných čtyřech kolech (2 výhry a 2 prohry) nikdo netušil do jaké situace se dostaneme v následujím hracím obdobím.Přišlo 8 proher v řadě a nezadržitelný pád na poslední místo v tabulce, i když je nutno podotknout ,že některá z těchto utkání jsme prohráli díky mizernému proměňování vyložených šancí.V posledních třech kolech se podařilo uhrát dvě výhry ,takže po podzimu nám patří v tabulce předposlední 13.místo.Odstup na 10.místo jsou pouhé 4 body,takže všichni věříme,že po zimní přípravě naši muži zaberou a uhájí okresní přebor i pro další rok.Co je potěšitelné, je zjištění ,že máme velmi mladý a myslím ,že i perspektivní hráčský kádr.Do drtivé většiny zápasů se zapojovali aktivně i „starší“ hráči dorosteneckého družstva,jen pro představu ,věkový průměr v některých zápasech byl na hranici 22 let!!! Tady na tomto místě bych rád apeloval na všechny hráče, aby přistoupili k zimní herní přípravě maximálně zodpovědně,aby se podařilo udržet dobré jméno spálovského fotbalu,které se nepochybně v posledních letech podařilo, minimálně v okrese získat. 

  Když přečtete předchozí řádky,jistě dáte za pravdu ,že s působením mládežnických družstev musíme být maximálně spokojeni.Věříme ,že se k nim přidá v následujícím roce i družstvo dospělých.

  Na začátku zprávy jsem uvedl ,že máme tři družstva,ale není to tak úplně pravda.I když staří páni nehrají žádnou pravidelnou soutěž,jejich činnost je díky aktivnímu přístupu Zdeňka Kotase velmi pestrá. Takže nyní shrneme činnost u týmu – SPÁLOV SENIORS TEAM (dále SST) – který má za sebou zcela určitě povedený rok.

Na jaře se právě na domácím hřišti konal druhý ročník Spálov Seniors Cupu ,za velmi silného obsazení (Mankovice, Studénka , Vítkov,Fulnek a Spálov), i přes to se podařilo obhájit vítězství z roku 2009  právě domácímu týmu. Seniors team byl pozván také na turnaj do Bernartic (za účasti družstev Bernartic,Mankovic,smíšené družstvo Nový Jičín a Spálov) neokusil ani tam hořkost porážky a s třemi vítězstvími a skóre 11:0 turnaj vyhrál.V létě (přesně na spálovské hody, v rámci dne obce) nastoupil SST k zápasu s internacionály České republiky (v jejich kádru se objevilo několik zvučných jmén např.Jan Fiala,Jiří Němec,Jiří Ondra,Petr Samec ad.).Pro mnohé členy SST to byl nepochybně životní zážitek nastoupit proti takovým jménům a i přes porážku 1:5, zbyly jen velké dojmy.V říjnu byl SST pozván na mazinárodní turnaj do  Studénky ,kde i přes zdravotní trable a  nižší účast hráčů ostudu neudělal a obsadil 3.místo.Mimoto odehrál SST několik přátelských zápasů (ženy Lubiny,Bělotín ad.). Už nyní se všichni hráči těší na příští rok a další zápasy tohoto týmu.

   Mimo organizované soutěže se družstvo mužů zúčastnilo domácího hodového turnaje.

Za silného obsazení Jakubčovice,Jeseník,Budišov n.B. Skončilo na posledním 4.místě.

Tradiční turnaj na Dobešově jsme museli odříct ,z důvodu kolize s mistrovskou soutěží.

   Teď již odbočíme k mimo sportovním aktivitám.Znovu jako každý rok je třeba vzpomenout neustálou údržbu sportovního areálu – sečení ,zavlažování,údržbu posezení ad.Na tomto místě děkuji našemu Vojtovi Šustkovi,který zastane opravdu velký kus práce.Na jaře byl opět trávník ošetřen odbornou firmou Trávníky-Král - bylo provedeno děrování a pískování.Výsledek byl takový,že po celou sezónu pak bylo hřiště ve výborné kondici. Mimo běžné udržbářské činnosti se díky sponzorskému daru firmy DEC-PLAST (zastoupeného Zdeňkem Kotasem) ,podařilo vyměnit nevyhovující hráčské střídačky.Změn doznala také občerstvovací bouda u udírny ,ta byla prodloužena a byl za ní zbudován sklad nářadí a dřeva. Tyto práce provedla v rámci sponzorství firma Truhlářství Baller. Dále byly v první polovině roku připraveny sloupy na záchytnou síť v zadní části hřiště,která se nakoupila díky sponzorskému daru pana Jaromíra Krále. V průběhu léta byl zcela vyměněn přední deskový plot,na kterém se již projevil zub času. Všem, kteří se podíleli na uvedených činnostech nebo podpořili finančně uvedené práce, patří velké poděkování.

  V úpravách hřiště a jeho okolí se bude samozřejmě pokračovat i v roce následujícím.Také hrací plocha bude,pokud to finanční situace dovolí, vhodně ošetřena.

   I přesto ,že v letošním roce probíhala rekonstrukce sokolovny a tudíž jsme nemohli uspořádat naše tradiční zábavy (Velikonoční a Kateřinskou),úplně bez kultury jsme nezůstali.Na poprvé to bohužel nevyšlo a Hodovou zábavu nám překazily rozmary počasí (kvůli dešti musela být zrušena).Na podruhé jsme měli štěstí a podařilo se udělat Srpnovou noc, za solidní účasti hostů.

V příštím roce se pokusíme navázat na tradici veleúspěšných zábav v nově otevřené sokolovně.

   Na tomto místě se také sluší poděkovat našemu Obecnímu úřadu za finanční pomoc ,kterou nám každoročně poskytuje a doufáme ,že nám i v roce příštím zachová přízeň.

  Závěrem chci poděkovat všem našim fotbalistům a trenérům za dosažené výsledky a reprezentaci naší obce,sponzorům za jejich dary a pomoc,všem  fanouškům za podporu a trpělivost.Pevně věřím,že se se všemi budeme potkávat na zápasech spálovských družstev doma i venku.

   Všem spoluobčanům bych chtěl popřát jménem oddílu kopané příjemné prožití svátků vánočních a v novém roce hodně zdraví, pohody ,úspěchů,vzájemné tolerance a hodně rozzářených dnů.

 

                                     

                                                                             Za oddíl kopané TJ Spálov

                                                                             jednatel Luděk Remeš 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář