Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva za rok 2012

27. 1. 2013

 

Zpráva o činnosti fotbalového oddílu v roce 2012
 
      Vážení spoluobčané, znovu se přiblížil konec roku a my máme možnost prostřednictvím Spálováku,seznámit vás s činnosti fotbalového oddílu v a bilancovat dosažené výsledky.
    V sezóně 2011/2012, jak i v předešlých letech jsme měli přihlášeny v soutěžích OFS (Okresní fotbalový svaz) Nový Jičín tři družstva  - (muže, dorost a žáky).
 Znovu budeme hodnotit od nejmladší kategorie žáků,kteří hráli v okresní soutěži skupiny B. Bohužel i přes veškerou snahu se na jaře nepodařil našim žákům vyhrát ani jeden zápas a po podzimním 6.místě, klesli  na předposlední 8.místo v tabulce. Hodně se projevila výrazná obměna hráčského kádru a zapojení mladších ročníků do soutěžních zápasů.
      Dorost hrál silně obsazený okresní přebor, kde se po podzimní části držel přímo uprostřed soutěže (na 7.místě) a po rozkolísaných výsledcích v jarní části nakonec také 7.příčku s přehledem uhájil.Jarní bilance čítala celkem 11 zápasů, z toho se podařilo 5 utkání vyhrát a 6 skončilo porážkou při skóre 28:31. Na vině výsledků jako na houpačce byla z velké části slabá docházka některých hráčů, spousta zápasů se hrála v neúplné sestavě a to mělo za následek řadu zbytečných proher. V plné sestavě mohli naši dorostenci směle konkurovat každému týmu, proto je mrzuté, že je nedisciplinovanost některých jedinců stála lepší umístění.
    Muži (III.třída) bojovali po slibných výsledcích s podzimu,kdy drželi 5.příčku o vyšší mety a možný návrat do okresního přeboru, z kterého v roce 2011 spadli. Nutno říct, že výsledky na jaře byly vynikající, z 10 zápasů Spálov v 9 zvítězil a pouze v 1 remizoval při skóre 18:7 a po zásluze se stal nejlepším družstvem III.třídy v jarní části soutěže. To ho vyneslo na konečné 3.místo v sezóně 2011/2012. Příslibem bylo také to, že družstvo dokázalo ve většině zápasů vyhrát těsným rozdílem ve skóre, což právě nebývalo naší doménou. Podle soutěžního řádu měly do okresního přeboru postupovat první dvě družstva, ale protože se z OP odhlásil jeden stálý účastník (družstvo Zbyslavic), byl právě Spálovu jako třetímu v pořadí nabídnut postup do OP. Po projednání jsme tuto nabídku akceptovali a po roce jsme se vrátili do nejvyšší okresní soutěže.
  Trenéři družstev v sezóně 2011/2012 : žáci – R.Kantor,A.Berger , J.Flodr
                                                                dorost –  Z.Kotas, Z.Sosnovec
                                                                  muži – D.Trnečka, M.Baláž
 V nově rozehrané sezóně 2012/2013 je situace následující:
 Žáci – opět hrají okresní soutěž skupiny „B“ pod vedením stejných trenérů a v půli soutěže jim patří poslední, 8.příčka v tabulce. Žákům se sice nepodařilo uhrát ani jeden bod, ale myslím si, že to vůbec nevadí, důležité je, že se schází na tréninky i na zápasy a pod vedením trenérů dělají pokroky. Svou věkovou skladbou patří spíše k mladším žákům a věříme, že výsledky a nějaké ty výhry se brzy dostaví.
 Dorost – bohužel tuto kategorii jsme na podzim nemohli přihlásit do soutěže, protože nemáme dostatečnou hráčskou základnu, zbylo pouze 11 hráčů. Klukům byla nabídnuta možnost odejít do okolních družstev na hostování a ve velké většině případů toho využili.
 Muži – zahájili novou sezónu opět v nejvyšší okresní soutěži, a to v okresním přeboru, pod vedením nového trenérského dua (Miroslav Kostka a Milan Baláž). Že to bude soutěž nesmírně těžká, jsme věděli už dopředu. Nyní trocha statistických údajů – bylo odehráno 13 zápasů, z toho 3 výhry, 3 remízy a 7 porážek při skóre 18:34. Nutno říct, že mimo dvou docela vysokých proher (0:6 a 1:6), byly ostatní prohry velmi těsné, zpravidla o jednu branku. Zatím družstvo mužů po podzimu figuruje na 9.místě a jednoznačným cílem pro jaro je udržení se v soutěži. V zimě budou všechny věkové kategorie využívat tělocvičnu základní školy k tréninku a muži by měli hrát i zimní turnaj na umělé trávě v Hranicích (letos v průběhu února až března jej hráli a obsadili v silné konkurenci družstev z přerovského okresu výborné 3.místo) .Věříme,že po kvalitním tréninku přijdou na jaře i dobré výsledky.
 Na tomto místě mohu zase vzpomenout Spálov Seniors Team –starou gardu (dále jen SST), i ta sehrála několik přátelských zápasů a turnajů. Na jaře se konal již čtvrtý ročník Spálov Seniors Cupu, opět za silného obsazení (Mankovice, Studénka, Vítkov,  Spálov). Po loňském výpadku a druhém místě domácích, bylo přání vybojovat pohár zpět.Po dobrém výkonu se SST opravdu podařilo v turnaji zvítězit.V dalším průběhu roku se SST zúčastnil turnajů ve Studénce (1.místo),na Dobešově (3.místo), v Budišově (4.místo) a v Bernarticích (1.místo). Mimo turnaje sehrál SST několik přátelských zápasů doma nebo u soupeře, jmenujme třeba Odry,Hranice, Bělotín ad. V neděli se schází členové SST na pravidelném tréninku a už nyní se sestavuje plán činnosti na rok 2013.
 Znovu jako už loni jsme se rozhodli místo Hodového turnaje uspořádat Hodové sportovní odpoledne , kde každý tým (žáci,dorost,muži a SST) měl svého soupeře a je třeba říct i přes jejich velkou sílu (všechny byly z vyšších soutěží než které hraje Spálov), dopadla konfrontace s nimi na výbornou. U tohoto stylu oslav hodů zůstaneme i v roce příštím.
Co se týká dění mimo fotbal, je třeba vzpomenout celoroční údržbu sportovního areálu –zavlažování, sečení, údržba zázemí pro diváky a také celoroční opravy a údržba sekačky. Na jaře proběhlo odborné ošetření hrací plochy firmou Trávníky-Král – děrování a pískování. Znovu to přineslo své a hřiště bylo po celý rok ve výborném stavu. Byly pořádány dvě velké brigády: (jarní) na které se připravilo hřiště a zázemí pro sezónu a (podzimní) na které se vše nachystalo na zimu. Na mezi s lavičkami pro diváky musela být pokácena další bříza, protože již byla nebezpečná pro své okolí. Během jara se provedlo zpevnění plochy pod nádržemi na zavlažování, protože ty se začaly nebezpečně klonit na plot. Byly také opraveny lavičky a stoly u občerstvovacího stánku a opravena vstupní brána. S dalšími úpravami okolí i hřiště se bude pokračovat i v roce příštím. Na tomto místě chci poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a se všemi zmíněnými pracemi pomohli. Děkuji také našim věrným „pradlenkám“ – Anně Šustkové,Lence Popové a Pavlíně Králové za vzornou péči o naše dresy.
 Letos jsme pořádali v naší krásné sokolovně tradiční zábavy- Velikonoční a Kateřinskou, které se setkali s velkým ohlasem a byly též hojně navštíveny. V našem areálu na hřišti jsme pořádali Hodovou zábavu a po letech jsme byly opět spokojeni, jak s přízní počasí, tak i s návštěvou. I v příštím roce budeme s pořádáním zábav pokračovat.
 Sluší se a rád tak činím, poděkovat našemu Obecnímu úřadu za finanční pomoc, kterou našemu oddílu poskytuje.
   Závěrem chci poděkovat trenérům, hráčům, realizačním týmům za reprezentaci obce. Sponzorům za pomoc a příspěvky, fanouškům za podporu a s přáním, aby nám zachovali přízeň i v roce následujícím.
    Všem spoluobčanům přeji jménem oddílu kopané příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, pohody, vzájemné tolerance a mnoho pěkných dnů (třeba i s naším fotbalem).
 
 
 
 
                                                                     Za oddíl kopané TJ Spálov
                                                                     jednatel Luděk Remeš