Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti za rok 2013

16. 1. 2014

 Zpráva o činnosti oddílu kopané TJ Spálov v roce 2013.

Je to neuvěřitelné jakým tempem uběhnul tento rok a my se jen můžeme ohlédnout, jaký byl. Dovolte mi, abych vás seznámil s činností a děním ve fotbalovém oddílu TJ Spálov v roce 2013.

V tomto roce (sezóně 2013/2014) máme přihlášeny v soutěžích řízených okresním fotbalovým svazem (OFS) tři družstva. Starší přípravku (žáky do 10let), kteří hrají okresní soutěž turnajovým způsobem, starší žáky hrající okresní soutěž skupiny B a družstvo mužů, které hraje okresní přebor. Teď několik vět k jednotlivým týmům.

Družstvo starší přípravky jsme na zkoušku přihlásili do nově zřízené okresní soutěže hrané turnajovým způsobem (s počtem hráčů 1+5). K tomuto kroku jsme dospěli, protože se pravidelných tréninků účastní veliká skupina žáků a žaček mladších ročníků (5-10letých), tito mladí začínající fotbalisté by těžko mohli měřit síly s žáky staršími s druhého stupně ZŠ, a proto si myslíme, že tento krok byl správný. V soutěži je přihlášeno 5 družstev a každé z nich má za úkol uspořádat jeden turnaj na podzim a jeden na jaře. Na podzim 2013 jsme stihli odehrát čtyři turnaje, protože jeden byl z důvodu velmi špatného počasí zrušen. I když myslím, že to není podstatné, přidám umístění Spálova na jednotlivých turnajích: v Bartošovicích 3.místo, ve Spálově 5.místo, ve Vlčovicích  4.místo a v Sedlnici 5.místo. Důležitý je zápal a chuť mladých fotbalistů pro hru a i tréninková účast, která byla jak v zimě v tělocvičně, tak i v průběhu hlavní sezóny na hřišti velmi dobrá. Družstvo vedou jako trenéři –Jiří Flodr a Luděk Remeš. Na tomto místě je třeba poděkovat i rodičům žáčků, kteří nám pomáhají s přepravou na zápasy a turnaje osobními auty.

Družstvo žáků hraje okresní soutěž skupiny B. Nejprve bych se ohlédnul za již skončeným ročníkem 2012/2013 ,ve kterém obsadili z 8 družstev poslední příčku, když se jim podařilo vyhrát jeden jediný zápas za celou sezónu (paradoxně ten poslední) – bilance 1 výhra  a 13 porážek při skóre 13:99. Jejich pozice byla těžká i z toho důvodu, že za soupeři měli ve svém středu silné starší ročníky, ale tak už to u žáků bývá. V rozehrané sezóně 2013/2014 jsou ve skupině o 5 družstev zatím na posledním místě, ale výsledky jsou výrazně lepší než o rok dříve, bilance 8 odehraných zápasů – 1 výhra -2 remízy a 5 porážek při skóre 6:34. Výsledky jednotlivých zápasů nekončili již tak výrazným rozdílem, jak tomu bylo na jaře. Do hry se postupně zapojují i hráči z již zmíněné přípravky a nasávají atmosféru těžších utkání. Protože se tréninků přípravky a žáků účastní 25-30 dětí, nemusíme mít o budoucnost fotbalu ve Spálově obavy. Přes zimu budou obě mládežnická družstva trénovat v tělocvičně místní ZŠ. Družstvo žáků se dopravuje na zápasy mikrobusem pana Šindlera z Partutovic  s jehož službami jsme velmi spokojeni. Jako trenéři působí u žáků Radim Kantor a František Zálešák. Budeme potěšeni, když si cestu na trénink najdou i další zájemci o tento sport.

Družstvo mužů hraje okresní přebor(OP). Opět se vrátím k hodnocení již uplynulé sezóny 2012/2013, po podzimu 2012 jsme se museli soustředit hlavně na záchranu a udržení se v soutěži. Ještě v zimě došlo ke změně hlavního trenéra, na vlastní žádost skončil Mirek Kostka a  nastoupil Vojtěch Bušina. V zimních měsících muži odehráli již pod vedením nového trenéra Silver Cup v Hranicích na umělé trávě, kde poměřili síly s družstvy z okolí a v silné konkurenci obsadili 2.místo. Příchod nového a velmi zkušeného trenéra přinesl nový impuls a také nový herní styl, se kterým přišly i velmi dobré výsledky. I když se nepodařil posun v tabulce. Připomenu, že po podzimu byli muži na 9.místě a na této pozici sezónu také zakončili. Jarní část přinesla 13 zápasů -v 6 se podařilo zvítězit, 5 skončilo remízou a pouze 2 porážkou při skóre 26:10 a podařilo se nasbírat 23 bodů. Na jaře jsme měli suverénně nejlepší obranu v celé soutěži. Celková bilance na konci soutěžního ročníku 2012/2013 – 9.místo – 26 zápasů-9 výher-8 remíz a 9 proher – skóre 44:44 – počet bodů 35. Je trochu paradox , že i přes dobré výsledky nedošlo k posunu v tabulce, ale bylo to i proto, že soupeři v tabulce kolem nás si také pohlídali výkonnost a nasbírali dostatek bodů pro udržení pozic. O vyrovnanosti OP svědčí i malý rozdíl v tabulce, družstva na 6-11.místě se seřadili do 8 bodů (39-31). Cíl- udržet okresní přebor i pro další rok, byl splněn.

Do nového ročníku 2013/2014 se šlo s vizí- hrát pohledný fotbal a pohybovat se v horní polovině tabulky. Můžeme s radostí konstatovat, že se vše daří nad očekávání, výsledky i předváděná hra. V polovině rozehrané soutěže jsou muži na 1.místě okresního přeboru.

TABULKA OP mužů po podzimní části:

1.  Spálov   14  11  43  17  35  ( 14 )    
2.  Trojanovice I   14  38  25  29  ( 8 )    
3.  Studénka   14  30  20  27  ( 6 )    
4.  Bartošovice   14  28  22  25  ( 7 )    
5.  Kunín   14  27  18  24  ( 3 )    
6.  Skotnice   14  37  23  23  ( 2 )    
7.  Mořkov   14  40  30  21  ( 0 )    
8.  Fulnek   14  27  25  19  ( -2 )    
9.  Vel. Albrechtice   14  23  34  18  ( -3 )    
10.  Tísek   14  26  31  16  ( -5 )    
11.  Lichnov   14  21  32  16  ( -5 )    
12.  Odry B  14  35  45  14  ( -7 )    
13.  Žilina   14  10  15  32  ( -13 )    
14.  Troj.-Bystré   14  12  17  53  ( -20 )    

 

Jak vidno z tabulky, za celý podzim pouze jedna porážka a ta přišla hned v prvním soutěžním utkání na hřišti Vel.Albrechtic . Od té doby muži bodovali ve všech 13 zápasech. Co je potěšitelné, navíc disponují podle počtu vstřelených branek nejproduktivnějším útokem a podle počtu obdržených branek i nejlepší obranou. V počtu získaných bodů už dohnali celý loňský ročník!! Do jarní části se může jít s klidnou hlavou, jaký bude výsledek na konci celé sezóny je zatím otázkou. Družstvo je vhodně poskládané a další devízou je velmi nízký věkový průměr, dovolím si tvrdit, že Spálov má jednoznačně nejmladší družstvo v celé soutěži, což je velký příslib do budoucna. Musím poděkovat trenéru  Vojtěchu Bušinovi i celému týmu za to, jak nás v průběhu celého roku reprezentovali. V zimě budou využívat k tréninku tělocvičnu místní ZŠ i městskou halu v Odrách a v rámci přípravy odehrají opět Silver Cup v Hranicích (únor,březen-2014).

Je mou povinností vzpomenout i tým SST (Spálov Senio´rs Team), který se již stal nedílnou součástí klubu. I jeho činnost byla v průběhu roku pestrá. SST odehrál několik přátelských zápasů a také turnajů. Na začátku června jsme pořádali již 5.ročník Spálov Senio´rs Cup (účast družstev Bernartice,Mankovice,Studénka a Spálov) – domácí obsadili 3.místo. Na dalších turnajích to vypadalo následovně: červen –ve Studénce 4.místo, červenec –v Mankovicích 3.místo ,srpen-v Bernarticích 1.místo.Jediným problémem se kterým se SST potýkal vlastně po celý rok, byla velká marodka ve vlastních řadách, tudíž jsme museli někdy požádat o výpomoc kamarády z okolních družstev. Doufáme, že příští rok nám bude více přáno a zranění se budou vyhýbat. Na organizaci a chodu SST se velmi aktivně podílí Zdeněk Kotas, za což mu za všechny děkuji. I na příští rok 2014 se spřádá plán činnosti.

Stejně jako v loňském roce jsme se rozhodli místo hodového turnaje uspořádat Hodové sportovní odpoledne (kde se představili týmy žáků, mužů a SST). Hodové odpoledne bylo tentokrát uspořádáno společně s úřadem městyse, kdy v programu vystoupila známá slovácká krojovaná kapela Vlčnovjanka. Počasí nám přálo a účast hostů byla dobrá.

 Samozřejmě bez celoroční údržby areálu na hřišti by to nešlo – sečení, zavlažování, údržba a opravy sekačky jsou nutností, bez kterých to nejde. Na jaře opětovně proběhlo odborné ošetření hrací plochy firmou Trávníky-Král – děrování a pískování. O tom, že to hřišti prospívá, hovoří i kvalita trávníku, která byla v průběhu celé sezóny velmi dobrá. Byly pořádány brigády, na kterých byly mimo jiné, provedeny i tyto práce: kompletní obnova laviček a stolů v prostoru za kabinami, na staré tribuně byl provedeno obložení palubkami hlavně za pomoci a podpory členů SST, na hlavní budově byly vyměněny dvě poslední velká okna v místnosti šaten pro rozhodčí a ve skladu sportovních potřeb, nutná byla také výměna bojleru ve sprchách hostů a pro přípravku byly vyrobeny nové branky pro jejich soutěž. S dalšími úpravami šaten, zázemí pro diváky, hřiště i jeho okolí se bude pokračovat i v roce příštím. Na tomto místě chci poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a i těm, kteří nás finančně nebo materiálně podpořili.  Děkuji také našim „pradlenkám“ – Anně Šustkové a Lence Popové, které se již několik sezón starají bezvadně o naše dresy.

I jako v předešlých letech jsme pořádali v naší sokolovně tradiční zábavy - Velikonoční a Kateřinskou, na Velikonoční byla výborná návštěva hostů, zklamáním co do návštěvy byla Kateřinská. V našem areálu na hřišti jsme pořádali Hodovou zábavu a přálo nám počasí i přízeň hostů. V příštím roce samozřejmě nezůstaneme pozadu a všechny tradiční zábavy znovu uspořádáme. Příští rok bude náš oddíl slavit výročí – 60 let organizované kopané. V duchu tohoto výročí by měl proběhnout celý rok 2014, ale hlavním dnem oslav se stanou spálovské hody.

Velice si vážíme podpory úřadu městyse Spálov, kterou nám stále poskytuje a děkujeme za ni. Těšíme se na dobrou spolupráci i v roce příštím.

Závěrem chci poděkovat trenérům, hráčům, realizačním týmům za reprezentaci obce. Sponzorům děkujeme za jejich příspěvky. Fanouškům za věrnost a podporu. Věříme, že nám zachovají přízeň i v roce příštím a ještě své řady rozšíří.

Všem spoluobčanům přeji jménem oddílu kopané příjemné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, pohody, tolerance a krásných dnů.

Za oddíl kopané TJ Spálov

jednatel Luděk Remeš