Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva o činnosti za rok 2015

22. 2. 2016

Zpráva o činnosti oddílu kopané TJ Spálov v roce 2015. 

Je neuvěřitelné, jakým tempem uběhl čas, a my se znovu ocitáme na konci roku. Právě v tomto období je čas zastavit se a zhodnotit, čeho se nám podařilo dosáhnout a jak vlastně oddíl žil a fungoval.

V tomto roce (sezóně 2015/2016) máme přihlášeny v soutěžích řízených okresním fotbalovým svazem (OFS) dvě družstva a jedno družstvo v soutěži řízené moravskoslezským fotbalovým svazem (MSKFS). Starší přípravku (žáky do 10let), kteří hrají okresní soutěž skupiny „C“turnajovým způsobem, starší žáky hrající okresní soutěž skupiny „A“  a družstvo mužů, které hraje krajskou soutěž 1.B třídu skupinu „D“. Teď bych rád všechny seznámil s činností a výsledky jednotlivých týmů.

Družstvo starší přípravky již třetí rok působí v okresní soutěži starších přípravek skupiny„C“, která se hraje turnajovým způsobem (s počtem hráčů 1+5). V soutěži jsou přihlášeny 4 družstva a každé z nich má za úkol uspořádat jeden turnaj na podzim a jeden na jaře. Na jaře se dohrával ročník 2014/2015 (hrálo se celkem pět turnajů, protože jeden byl odložen z podzimu 2014 - z jarních turnajů se posbírali tyto umístění: 1x první místo 3x druhé místo a 1x třetí místo). Celkové umístění v soutěžním ročníku 2014/2015 – 3 místo (za Bartošovicemi a Sedlnicí). Na podzim 2015 jsme odehráli čtyři turnaje a na všech jsme se radovali z 1.místa (ve skupině hrajeme s celky Bartošovic,Sedlnic a Mořkova). Po podzimu je družstvo v pomyslné tabulce OS přípravek sk.C na vedoucí pozici. I když jsem uvedl umístění kluků v jednotlivých turnajích, myslím, že to není důležité. U těchto malých fotbalistů je podstatný zápal a chuť, kterou do hry dávají. Tréninková účast byla jak v zimě v tělocvičně, tak i v průběhu hlavní sezóny na hřišti výborná. Družstvo vedou jako trenéři – Luděk Remeš a Aleš Pepernik. Znovu je třeba poděkovat i rodičům žáčků, kteří nám pomáhají s přepravou na zápasy a turnaje osobními vozy.

Družstvo žáků hraje v rozehrané sezóně 2015/2016 okresní soutěž skupiny A (s hracím systémem 1+6). Nejprve bych se vrátil k ukončenému ročníku 2014/2015 ,ve kterém obsadili poslední příčku ze 6 družstev, s bilancí 2 výher a 16 porážek při skóre 44:130. Jejich úloha ve skupině byla velmi těžká, protože soupeři měli ve svých týmech silné starší ročníky, bohužel v soutěžích žáků to tak prostě bývá. S koncem soutěžního ročníků došlo také ke změně na trenérských postech, když u družstva skončili trenéři Zdeněk Kotas a Jaroslav Sucháček a pomyslné žezlo převzalo trio Miroslav Kostka, Jiří Adamec a Roman Král. V rozehrané sezóně 2015/2016 jsou ve skupině 10 týmů. Hráči fotbalově vyspěli a tomu odpovídají i jejich výsledky. Po podzimní části figurují na výborném 3.místě, když jsou pouhé 3 body za vedoucím týmem s Tísku. Bilance po 9 odehraných zápasech – 7 výher a 2 porážky při skóre 46:32. Do hry se postupně zapojují i hráči z již zmíněné přípravky. I u družstva žáků byla po celý rok velmi dobrá tréninková docházka. Přes zimu budou obě mládežnická družstva trénovat v tělocvičně. Na tomto místě je třeba poděkovat všem trenérům, kteří se o mládežníky starají a také rodičům, kteří pomáhají zajišťovat dopravu na zápasy. Budeme rádi, když si cestu na hřiště najdou i další mladí zájemci o tento sport.

Družstvo mužů hraje druhým rokem krajskou soutěž 1.B třídy skupiny D. Opět se vrátím ke zhodnocení již uplynulé sezóny 2014/2015, po podzimu 2014 jsme se museli soustředit hlavně na záchranu a udržení se v soutěži, do které se podařilo postoupit poprvé za celou historii spálovského fotbalu, protože družstvo bylo přímo ohroženo sestupem (po podzimu na 12.místě se 13 body a pouze 3 body náskoku na posledního). Nutno říct, že soutěž byla nesmírně vyrovnaná a v té době scházely pouze 4 body na 6.příčku. V zimních měsících muži odehráli velmi silně obsazený Gold Cup v Hranicích na umělé trávě, kde poměřili síly s družstvy vyšších soutěží 1.A třídy a KP (krajského přeboru).Jarní část přinesla 13 zápasů -v nich 6 vítězství 4 remízy a pouze 3 porážky při skóre 32:21 a podařilo se nasbírat 22 bodů. Jak už bylo uvedeno, soutěž byla ohromně vyrovnaná a prakticky do závěru neměl nikdo nic jisté. Díky velmi dobrým výsledkům v jarní části soutěže skončil premiérový ročník Spálova v krajské soutěži výborným umístěním - celková bilance na konci soutěžního ročníku 2014/2015 – 4.místo – 26 zápasů-10 výher-5 remíz a 11 proher – skóre 51:48 – počet bodů 35. O vyrovnanosti soutěže svědčí i malý rozdíl v tabulce, družstva na 4-13.místě se seřadili do 5 bodů (35-30). Cíl, kterým bylo udržet soutěž i pro další ročník se tedy podařilo splnit.

Do nového ročníku 2015/2016 se šlo s přáním - hrát pohledný fotbal a pohybovat se v klidném středu tabulky. Na trenérském postu došlo ke změně, když na vlastní žádost přerušil činnost Vojtěch Bušina a vystřídal jej Radomír Klevar. Tato změna byla pouze chvilková, protože po třetím soutěžním utkání přišel s žádostí o ukončení ze zdravotních důvodů R.Klevar. Řešili jsme nenadálou situaci a velmi nám pomohl V.Bušina , který se ke družstvu vrátil, s kondiční připraveností týmu pomáhal po celý podzim Robin Marszalek. A jak si vede družstvo v právě rozehraném ročníku 2015/2016? Můžeme směle říct, že nad očekávání. V polovině rozehrané soutěže jsou muži na vynikajícím 3.místě a to pouze rozdílem ve skóre, protože mají stejně bodů jako první a druhý tým.

TABULKA KS 1.B třídy skupiny D mužů po podzimní části:

 

KLUB

Z

V

R

P

S

B

1.

Jistebník

13

9

2

2

33:10

29

2.

Tichá

13

9

2

2

24:9

29

3.

Spálov

13

9

2

2

23:11

29

4.

Starý Jičín

13

9

1

3

36:18

28

5.

Libhošť

13

7

4

2

19:7

25

6.

Odry

13

7

1

5

34:21

22

7.

Hukvaldy

13

5

1

7

20:19

16

8.

Bordovice

13

5

1

7

20:30

16

9.

Vlčovice

13

4

3

6

17:32

15

10.

Jeseník n.O.

13

3

4

6

17:27

13

11.

Mořkov

13

3

3

7

18:24

12

12.

Kozlovice

13

2

3

8

17:34

9

13.

Kateřinice

13

2

2

9

15:33

8

14.

Kopřivnice

13

1

3

9

11:29

6

 

I přestože je umístění v tabulce velmi lichotivé, nebylo vše bez komplikací. V průběhu celé podzimní části soutěže tým bojoval s velkou marodkou, protože tolik zraněných hráčů snad neměl Spálov nikdy, o to je cennější, jak se s nastalou situací vypořádal. Do jarní části se může jít s klidnou hlavou. Tréninková účast byla lepší na jaře než na podzim, ale bylo to z velké části způsobeno zdravotním stavem hráčů.  Musím poděkovat trenérům i celému týmu za to, jak nás v průběhu celého roku reprezentovali. V zimě budou využívat k tréninku tělocvičnu místní ZŠ i městskou halu v Odrách a v rámci přípravy odehrají opět Gold Cup v Hranicích (únor,březen-2016).

Jako každý rok musím vzpomenout i tým SST (Spálov Senio´rs Team). I když oproti jiným letům se četnost akcí snížila (důvodem byli po většinou zdravotní problémy hráčů nebo jejich pracovní povinnosti), přesto SST odehrál pár přátelských zápasů a také dva turnaje. Na začátku června jsme pořádali již 7.ročník Spálov Senio´rs Cup (účast družstev Bernartice,Mankovice,Spálov – Studénka ani její náhradník Vítkov bohužel nedorazil) – domácí obsadili 2.místo. V měsíci červnu jsme byli pozváni na turnaj do Studénky, bohužel však pro omluvy ostatních týmů byl turnaj zrušen. V průběhu hodového odpoledne odehrál SST přátelský zápas proti staré gardě Mankovic. Na srpen pak připadl již tradiční turnaj v Bernarticích , kde se tradičně SST daří a i letos vybojoval 1.místo. V měsíci září se na domácím hřišti udělala tečka za sezónou utkáním „bílí vs.zelení“. Doufejme, že i příští rok se podaří činnost SST udržet a bude dál tvořit součást oddílu TJ Spálov. I na rok 2016 jsou ve výhledu přátelské zápasy a turnaje.

 Hodové sobotní odpoledne se představila družstva mužů a SST proti svým soupeřům. Zpestřením bylo vystoupení fryeestalera Víta Kanyzy (účastníka soutěže ČS má talent), který předvedl své žonglérské umění s míčem a vystoupila také Spálovanka. Počasí nám přálo a účast hostů byla dobrá.

 Samozřejmě bez celoroční údržby areálu na hřišti by to nešlo – sečení, zavlažování, údržba a opravy sekačky jsou nutností, bez kterých to nejde. Na jaře opětovně proběhlo odborné ošetření hrací plochy firmou Trávníky-Král – děrování a pískování. V tomto roce jsme museli díky velkým problémům se stávající sekačkou, zakoupit novou. Toto bychom nemohli realizovat bez podpory úřadu městyse a ostatních sponzorů, kterým jménem oddílu moc děkuji. Byly pořádány brigády (jarní a dvě podzimní), na kterých byly provedeny práce v celém areálu hřiště. Za velkého přispění sponzora(R.Baller),byla vyměněna střešní krytina na boudě pro kapelu a boudě u udírny. Na tomto místě chci poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu a i těm, kteří nás finančně nebo materiálně podpořili. Nesmím zapomenout poděkovat „dobrému duchu“ našeho hřiště Vojtu Šustkovi, který neúnavně pracuje na údržbě hřiště a jeho okolí. Bezvadný servis našim dresům poskytují stále Anna Šustková a Lenka Popová, za což jim moc děkuji.

Jak je už tradicí, pořádali jsme v naší sokolovně oblíbené zábavy - Velikonoční a Kateřinskou, obě s výbornou návštěvou hostů. V našem areálu na hřišti jsme pořádali Hodovou zábavu, tady si musím trošku postěžovat na nepřízeň počasí, protože ač bylo léto nádherné a s minimem srážek, zrovna na hodovou zábavu se déšť objevil a projevilo se to ve slabé návštěvě. V pořádání našich tradičních zábav budeme pokračovat i v dalším roce.

Za celý oddíl musím moc poděkovat úřadu městyse za velkou podporu, bez ní si chod našeho spolku ani nelze představit. Přejeme si, aby tato spolupráce pokračovala i nadále.

V závěru chci poděkovat všem trenérům, hráčům, realizačním týmům, za výbornou reprezentaci našeho městyse. Děkuji pořadatelům na domácích zápasech a obsluze udírny, bez které snad ani fotbal nemůže být. Děkuji také všem sponzorům za jejich příspěvky. Děkuji také fanouškům za věrnost a jejich podporu. Všichni věříme, že nám zachovají přízeň i v roce příštím a ještě jich přibude.

Všem spoluobčanům přeji jménem oddílu kopané příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku. V něm přejeme hodně zdraví, spokojenosti, pohody.

Za výkonný výbor TJ Spálov – oddíl kopané

sekretář Luděk Remeš